
"B" Épület
Osztálykirándulás
Erdei-Iskola, Nyári tábor
Szálló épületünk az alsó-, közép-, és felsöfokú iskolás csoportok elhelyezésére szolgál.
Erdei iskola programmal rendelkezünk

ÁRAINK

SZÁLLÁS
Felnőtt: 4.000 Ft/fő/éj
Gyerek: 3.500 Ft/fő/éj
(10 éves korig)
20 fő feletti csoport:
3.500 Ft/fő/éj
1-2 napos Osztálykirándulás: 3.500 Ft/fő/éj
Erdei iskola héfötöl-péntekig: 30.000 Ft

ÉTKEZÉS
Reggeli: 1 400 Ft
Ebéd: 2 200 Ft
Vacsora: 1 600 Ft
Félpanzió: 2 900 Ft
Teljes panzió: 4 800 Ft

Egyéb Információk
A fogadóhoz saját parkoló terület tartozik. Igénybevételi szándékukat a szállás megrendelésekor kérjük közölni.
A fogadó területén bográcsozó és szalonnasütő hely áll rendelkezésre. Tűzifát csak a konyhahasználati díj keretén belül biztosítunk.
Az egy-két éjszakás szállásfoglalás díja az ágynemű huzat mosatási díját nem tartalmazza.
Ágyhuzatot kérünk hozni, vagy 400 Ft/fő térítési díjért tudunk biztosítani
Megjegyzés
Az épületben lévő konyha-étterem komplexumunk jelenleg nem üzemel. Étkezést a 400 m-re lévő Kaland-Vár Egyesület nevű társvállalkozó telephelyén üzemelő éttermében tudunk biztosítani.
Az épületben önellátás lehetséges a két étterem felhasználásával. Ezesetben konyhahasználati költségtérítési díjat számolunk fel, melynek összege 100-200 Ft/fő/nap
Kedvezmények
20 fő feletti csoport megrendelésénél minden 21-ik fő szállása INGYENES.
Gyermekes családoknál, az ágyhasználatot nem igénylő gyermekeknél szállásdíjat nem számolunk fel.
Erdei iskola és nyári tábor háromszori étkezéssel: 4.400 Ft
Étkezés nélküli szállásdíj: 2.300 Ft
Foglalja le szállását most !






Erdei Iskola Programjaink
PROGRAMOK: 400-600 Ft./fő
Parádfürdő, kiválóan alkalmas a legkülönbözőbb témájú erdei iskola programok lebonyolítására. Szakmailag kiválóan felkészült programadóinkkal tizenhat különböző programot hoztunk létre a Parádi-völgy élővilágára, a település kultúrájára, és környezetére építve. Programjainkkal igyekeztünk átfogó képet adni a faluról, és környékéről az ideérkező diákok számára. Az erdei iskola program során a tanulók bepillantást nyernek a Mátrai Tájvédelmi Körzethez tartozó erdők, mezők csodálatos világába. A túlnyomóan erdővel borított területen, a hegyvidéki táj minden szépségét megtaláljuk, a természetes lelőhelyeket, különleges növény- és állatvilágot, valamint különböző földtani képződmények nagy formagazdagságát.
Parád és Parádfürdő sajátos palóc népi építészetével, kastélyaival, történelmi és kultúrtörténeti emlékeivel mind a táj részét képezik, melyek a természetes elemekkel összefonódva adják meg a közvetlen környezet karakterét. Kiváló tanösvényekre adnak lehetőséget a szálláshelytől 50-150 m-re induló túraútvonalak. Az 5 km hosszú, vízeséssel záródó Ilona-völgyön átvezető túraútvonal nagyszerű helyszín geológia, vízbiológia, erdők élővilága, madárismeret, és vadismeret, foglalkozások megtartására
Az Erdei Iskola heti tananyagának általános tárgyaként a:
– környezeti nevelés
– hon és népismeret
– testi és lelki egészség alaptémaköröket határoztuk meg.
Tárgykör és programismertető
Környezeti nevelés
– ember és természet
– a Mátra élővilága; ismerkedés a természettel, (geológia, növényismeret, madártan,
vadismeret, vízbiológia stb.) túrázás, közben.
– a természet védelme és megőrzése, gyógynövényismeret
Hon és népismeret
– parádfürdői kastélyok, Kocsimúzeum, parádi Palócház, és a fafaragó kiállítás
megtekintése
– látogatás a parádsasvári üveggyárba (átmenetileg zárva)
– kézműves foglalkozások (pl. kosárfonás)
– várlátogatás a siroki várba, városlátogatás Gyöngyösre vagy Egerbe, túra
Kékestetőre.
Testi és lelki egészség
– egészséges táplálkozás
– testmozgás fontos szerepe az egészség megőrzésében
A programok ára létszámtól, és a megrendelt programok számától függően
350-500 Ft között változik.
Programok részletes leírása
1. Felfedező-túra Parádfürdőn
Csoportlétszám: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 2,5 óra
Foglalkozás típusa: ismerkedő séta
A fiatalok séta-körúton ismerkednek meg a gyógyfürdőhely kialakulásának, Mária Terézia korszakáig visszanyúló történetével. Megszemlélik a Grassalkovich, majd a Károlyi arisztokrata család – Ybl Miklós, neves építész által tervezett – kastély és fürdő épületeket, kastélyparkot, és a híres Rákócziról elnevezett fát. Rövid áttekintést kapnak a parádi-völgy gyógyvíz * és nemesfém (arany-, ezüst-, rézérc) természeti kincseiről. Az ismerkedő séta a Cifraistálló? Kocsimúzeum megtekintésével ér véget.
2. Gyógyvizek a Parádi – völgyben
Csoportlétszám: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 2,5 óra
Foglalkozás típusa: tanösvényi séta
A tanulók a körúton hallottak és látottak alapján ismerhetik meg a Kárpát-medence páratlan gyógyvízlelőhely kialakulásának geológiai és feltárási történetét. Megismerhetik a gyógyvíz gyógyításban és egészségmegőrzésben alkalmazott lehetőségeit? mind belsőleg, mind külsőleg? annak élettani hatását. Történelmi áttekintést kapnak a nagy múltú Gyógyfürdő Kórház épületegyüttesének létrejöttéről, és hallhatnak a benne alkalmazott gyógyvízzel való gyógyítás módjáról és gyakorlat hasznosságáról. Az ismerkedő séta az országban egyedülálló gyógyvíz kiállítás megtekintésével, és gyógyvíz kóstolással ér véget.
3. Geológia tanösvény a Parádfürdői Ilona-völgyben
Csoportlétszám: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 3,5 óra
Foglalkozás típusa: tanösvényi séta
A tanulók a hallottakból megtudhatják, hogyan alakult ki a Mátra hegység, milyen földtani képződmények alkotják. Elméletben és gyakorlatban ismerhetik meg a természeti szépségekben és ásványkincsekben gazdag Ilona-völgyet, a régebbi és legújabb kori bányászati kutatás eredményeit. Megtudhatják, hogy milyen természeti erők működése hozhatta létre Közép-Európa leggazdagabb érctelepeit, mely főleg rézércet, de nem kevés arany, ezüst, nikkel stb. nemesfémeket rejt magában, és hangsúlyozottan a csodálatos gyógyvizeket. A tanösvényi séta a természet alkotta környezetben fekvő gyönyörűséges Ilona-völgyi vízesés szurdok-medencéjében ér véget.
4. Természetismereti séta
Csoportlétszám: max.: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 3 óra.
Foglalkozás típusa: terepgyakorlat
Ez a terepgyakorlat nyitja a táborozást: a gyerekek e foglalkozás során ismerik meg az adott természetvédelmi területet, az arra jellemző növény- és állatfajokat. Célunk a természetben való helyes viselkedés ismertetése és a természet tiszteletének elérése, a természetvédelem és a védett területek bemutatása. A program kapcsolódik az iskolában tanultakhoz. Így a gyerekek komplex képet kapnak a területről.
5. Az Erdők élővilága
Csoportlétszám: 25 fő (két csoportban)
Foglalkozás időtartama: 2 óra
A foglalkozás során a résztvevők megismerkednek a területre jellemző fákkal és cserjékkel. Megvizsgálják az adott erdő szintjeit, az erdő faji összetételét. Megláthatják az erdőtípusok közti különbségeket, és megismerkednek a különböző fafajok erdészeti felhasználásával. Ízelítőt kapnak az erdészeti munkákból, tevékenységekből és megtudhatják, hogy miért fontosak azok.
6. Madármegfigyelés
Csoportlétszám: max.: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 1.5 óra
Az erdei séta során a programadó hang és a látottak alapján bemutatja a madarakat, így a foglalkozás végére a gyerekek felismerik, és megkülönböztetik a különböző madárfajokat? akár hangjuk alapján is.
7. Vadismeret
Csoportlétszám: max.: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 1.5 óra.
Foglalkozás típusa: elméleti program
A program bemutatja a Magyarországon élő nagyvadakat és apróvadakat. Bemutatja az állatok életmódját, táplálkozási és egyéb szokásait. A foglalkozás során lehetőség nyílik a nagyvadak trófeáinak, nyomaiknak és a kikészített bőröknek vizsgálatára is. A területre jellemző állatok különös hangsúllyal szerepelnek a programban. Ebben a programban tárgyalt és a területen élő állatok természetes körülmények közti megfigyelését teszi lehetővé a hajnali és az esti vadles.
8. Esti Vadles (éjszakai túra)
Csoportlétszám: max.: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 1.5 óra.
A nap egy könnyed, játékos esti programmal zárul, egy közeli körpanorámás fennsíkon, (kékes- Galyatető- Parádi-völgy). Indulás a szálláshelyről naplemente előtt 30 perccel, séta közben vadismeret, vadnyom vizsgálattal. Nagy, ill. apróvadak előfordulásának valószínűsége különösen izgalmassá teszi a sétát a gyerekek számára. Naplemente után a séta éjszakai túrává változik, a közeli cserjések, sötét fenyvesek, izgalmas környezetet adnak számháborúhoz, vagy egyéb játékokhoz.
9. Vízbiológia
Csoportlétszám: max.: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 1.5 óra.
Foglalkozás típusa: terepgyakorlat
Munkáltató program. A program során a résztvevők megismerkednek a vízi és víz közeli faunával és flórával. Saját kezűleg fogják ki a vízi élőlényeket. Megismerkednek a kifogott állatok rendszertani besorolásával, életmódjával, táplálkozási és szaporodási szokásaikkal. A szakvezetővel közösen felállítanak egy vizes élőhelyre jellemző táplálékláncot. A program végén a befogott állatokat visszaeresztik természetes élőhelyükre. A foglalkozás kapcsolódik az általános iskolai tananyaghoz.
10. A természet védelme, Mátrai tájvédelmi Körzet
Csoportlétszám: max: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 1.5 óra
Foglalkozás típusa: terepgyakorlat
Ismerkedés elméletben és valóságban a Mátrával. A hegység kialakulása, történeti áttekintése, növény és állatvilága. A természetvédelem, a természet és az ember kapcsolata.
11. Íjászat
Csoportlétszám: max.: 25 fő
Foglalkozás időtartama: 1.5 óra.
Foglalkozás típusa: cselekedtető program
A program megismerteti a résztvevőt az íj és az íjászat eredetével, őseink harckultúrájával. Élményt nyújt
a tanulóknak és önfegyelemre nevel. Szigorú baleset-megelőzési szabályok mellett elsajátíthatják az
íjászathoz szükséges elméleti tudást, majd ezeket a foglalkozás gyakorlati részében kamatoztatják.
ERDEI ISKOLA PROGRAMAJÁNLATA
25 Fős csoportbontással
A programok beosztása egyéni igények alapján módosíthatók, alternatív foglalkozásokra felcserélhetők.